Mobil Uygulama Geliştirme iOS ve Android

M

Mobil teknolojiler gün geçtikçe hızlanıyor. Bu hızlanma içinde geliştiriciler ve mobil uygulama yazılımı yapan firmalar ve freelance çalışanlarda sektörü pazar haline getirmeye başlıyor. Açıkcası bu trende hala kurumsal firmalar hazır değil. Web tasarım konusunda 10 yılda bir farkındalık oluşturan ülkemizde mobil konusunda nasıl bir adaptasyon oluşur çok kestiremiyorum.

Bilgisayar Mühendisliği okurken mobil programlama dersi çok dikkatimi çekmişti. Geliştirmesi hayli zor olan bir sistem küçük bir ekranın içinde işlemler yapıyordu. Buda bize bazı gerçeklerin olduğunu gösteriyor. İşlevsellik konusunda gelişen nesnelerin interneti kavramını. Yani yatarak bi ekran başında yaptığınız işlemler size daha çok keyif veriyor ve işlerinizi hızlandırıyor. Bu konuda boş durmayan yazılım geliştiriciler bazı frameworkler ile çalışmaya başladı. Ionic, Xamarin, Cordova gibi hibrit platformlar çıkardılar. Bu sayede bir kez yazıp iki platformdada çalışabilen yenilikler bizleri etkiledi.

Kocaeli de mobil uygulama yazan firmalara baktığımda aslında bir elin parmak sayısını geçmeyecek kadar olduğunu gördük. Hala bir web tabanlı yazılımlar üzerinde çalışan Kocaeli; Akın dizayn öncülüğünde mobil platforma giriş yaptığını düşünüyorum. Mobil uygulama geliştirme ciddi bütçelerle fiyatlandırılsa da asıl odak insanlara yarar sağlayan yapıların oluşmasıdır.

Aklınızda bir android yazılımı ve ios apple yazılımı varsa mobil uygulama yazdırma konusunda sizlere çeşitli çözümler sunuyoruz. Bu çözümler arasında

1. Android Mobil Uygulama
2. İos Apple Mobil Uygulama
3. Web Tabanlı uygulamalar

aynı anda 3 platformda hizmet veren bir yapıda projeniz varsa sizi AKIN DİZAYN  tanışma ofisine bekliyoruz. Bizimde yakın zamanda Türkiye ve Dünya pazarına sunacağımız bir mobil uygulama projemiz var. Kocaelide mobil uygulama geliştirme hizmeti veren firmalarla yakın zamanda temaslar sağlayıp bu konularda onlardanda bilgiler alacağız. Birlik olmak bir olmak kavramı firma vizyonumuz için çok şey ifade ediyor.. Biz bu bloğumuzda size teknik bilgiler vermektense aydınlatan ve nasıl çalışmalar yapmanız gerektiğini anlatan yol arkadaşlığı ve rehber görevi yapan bir platform haline getirmek istiyoruz. Şimdi alttaki logolara tıklayarak Apple Store ve Google Play mağazalarına gözatıp ilham alabilirsiniz. Esen kalın hoşçakalın..

Google Play LogosuApple Store Mağaza Logosu

Yorum Ekle

Son Yazılar

Kategoriler

Sosyal Medya Hesaplarımız

Gelişen dünyanın en büyük getirisi sosyal mecralardır. Belli başlı gündem konularımız ve bizden haberdar olmak için sizleri bekliyoruz.