Blog sayfasına dön

Başarılı Bir Marka Yaratmak İçin TavsiyelerE-Ticarete Başlamanız İçin 5 Neden


İnternet ticareti olarak bilinen e-ticaret, dijital ortamları kullanarak belirli mal ve hizmetin satışa sunulmasını ifade etmektedir. Fiziksel olarak kullanılabilecek veya yararlanabilecek ürün ve hizmetlere kolay bir şekilde ulaşabilmek, internet ticaretinin en önemli ve en büyük avantajıdır. Bu avantaj sayesinde geleneksel yöntemlerin yerine e-ticaret platformları tercih edilmeye başlanmıştır. Dünyadaki dijital yeniliklere ve değişimlere uyum sağlayan insanlar e-ticaret ortamına taşınarak, yeni çağın kolaylıklarından ve imkanlarından yararlanmaya başlamıştır. İşte, sizin de e-ticarete başlamanız için 5 sebep!

Akın Dizayn

Hedef Kitlenin Genişlemesi

Bir fiziksel mağazada ulaşılabilecek insan sayısı o çevreyle sınırlıdır. Ancak e-ticaret sitesinde ulaşılabilecek kişi sayısı sınırsızdır. E-ticaret sitesine girildiği anda sınırların tamamen ortadan kalktığı kısa zamanda fark edilebilir. İyi bir tanıtım ve düzenli paylaşımla sitenize dünyanın her yerinden insanların ulaşabilmesi, tanınırlığınızı artırır ve farklı bir deneyim yaşatır.

Maliyetlerin Azalması

Maliyetlerin AzalmasıE-ticaret sitesi kurmak veya sahip olmak, fiziksel açılan bir mağazaya sahip olmaktan daha az maliyete sahiptir. Fiziksel mağazada ödenecek elektrik, su, kira ve ihtiyaç maliyetlerinden e-ticaret yaparak tasarruf etmek mümkündür. Kira, ekipman, dekorasyon ve depo gibi maliyetler e-ticarette bulunmuyor.

Sınırsız ürün sergileme olanağı

Fiziksel bir mağazada sınırlı sayıda ürün sergilenebilirken, e-ticaret sitesinde sınırsız bir şekilde ürün sergilenerek, satış artırma şansı elde edilebilir. Sergilenen sınırsız ürünle farklı hedef kitlelere de ulaşılabilir. Bu yönüyle bakıldığında e-ticaret fırsatlarla doludur.

7/24 Satış Yapma Olanağı

Fiziksel bir mağazada belirli sürede satış yapılırken e-ticaret sitesinde zamandan bağımsız olarak satış yapılabilir. E-ticaret sayesinde herkese açık bir şekilde 7/24 satış yapılabilir. Bu da daha kolay ve daha çok satış yapılmasına imkan tanır.

Farklı pazarlama stratejileri

İnternet ortamının sürekli gelişmesi ve internet kullanıcılarının artış göstermesi ile birlikte e-ticaret sitesi farklı pazarlama metotlarıyla daha fazla kullanıcıya sunulabilir. SEO, dijital reklam ve sosyal medya pazarlaması gibi yöntemler sayesinde hem daha uygun fiyata hem de çok etkili pazarlama yöntemleriyle daha çok müşteriye ulaşılabilir. Bunun yanı sıra çevrimiçi pazarlama çalışmalarıyla kampanya ya da promosyonlar yapılabilir. Bu sayede, müşteri geri bildirimleri ve değerlendirmeleri sitenizi geliştirebilir.